Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odgłos z silnika/ukł. kierowniczego przy skręcie w lewo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    mam teraz 88tys. i ten dźwięk cały czas jest, ale nie nasila się, po prostu od nowości tak było i nic się w tym zakresie nie zmienia

    gwarancję mam na 4 lata lub do 220tys. km więc bez stresu

    Komentarz


    • #52
      Hej,

      czy te Wasze poduchy dolne skrzyni nosiły jakieś znamiona zużycia? Mam ten sam objaw, wczoraj byłem u DGW i niczego złego w poduszkach skrzyni i łapach silnika się nie dopatrzył. Może po nich po prostu nic nie widać organoleptycznie a podczas jazdy ta wada jakoś się ujawnia?

      Komentarz


      • #53
        U mnie serwis twierdził, że wady nie widać i musi zostać wymieniony element (gdy pytałem, czy mają pewność, że to poducha).

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez zeb
          Hej,

          czy te Wasze poduchy dolne skrzyni nosiły jakieś znamiona zużycia? Mam ten sam objaw, wczoraj byłem u DGW i niczego złego w poduszkach skrzyni i łapach silnika się nie dopatrzył. Może po nich po prostu nic nie widać organoleptycznie a podczas jazdy ta wada jakoś się ujawnia?
          u mnie nie weryfikowano wyglądu; przejechałem się jedynie z mechanikiem po rondzie żeby zaprezentować dźwięk i na tej podstawie wnioskowali do Skody o wymianę. Poducha wymieniona
          Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

          Komentarz


          • #55
            Chyba mam to samo, dobrze wiedziec!

            Komentarz


            • #56
              bob_best i co ucichło bo nie napisałeś
              Jest: OIII 1.4 TSI 4K4K
              Była: OII FL 1.6 MPI 4K4K

              Komentarz


              • #57
                Czy chodzi o ten element, czy o dolną poduszkę?
                Załączone pliki

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez waldek73
                  bob_best i co ucichło bo nie napisałeś
                  tak, nie zwraca już mojej uwagi czyli się uciszyło. Wcześniej słyszałem chrobotanie przy skręcie w lewo (szczególnie na dłuższych łukach w prawo na trasie).
                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #59
                    Bob, wiesz może czy to ta poduszka wklejona przeze mnie powyżej na zdjęciu?

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez zeb
                      Bob, wiesz może czy to ta poduszka wklejona przeze mnie powyżej na zdjęciu?
                      przepraszam, ale nie mam pojęcia która to - nie interesowałem się skoro wymienili bez problemu.
                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #61
                        Prosba do ludzi z okolic Grudziadza, Jakis czas temu rozmawialem z serwisem w Grudziadzu na temat tego szurania przy skrecie w lewo, niby nie znali jeszcze rozwiazania problemu i powiedziano mi ze skoda bada temat. Dzis dostalem odpowiedz, ze mam sie umowic na wizyte celem rozwiazania problemu. Jako, ze nie jestem z Grudziadza, to nie jest to takie proste. Zanim pojade, to moze ktos z Was rozwiazal ten problem w serwisie w Grudziadu i moze podzielic sie opinia z jakim skutkiem to wyszlo.
                        1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                        Komentarz


                        • #62
                          Daj znac jak Ci powiedza o co chodzi.

                          Komentarz


                          • #63
                            Czy ktos juz rozwiazal ten problem i moglby sie podzielic?
                            1.4 TSI ambition,czarna perla,pakiet chrom,trojramienna kierownica,amazing,bi-ksenon

                            Komentarz


                            • #64
                              Skoda Octavia III 2014 1.6 TDI. U mnie tez ten sam problem (odglosy przy skrecie w lewo).

                              Komentarz


                              • #65
                                W mojej O3 również słychać było "przydźwięk" podczas jazdy po łuku drogi -w lewo-, oraz przy szybkich manewrach kierownicą -w lewo- w trakcie jazdy na wprost. Temat w serwisach jest znany. Obecnie po wymianie poduszki skrzyni biegów problem już nie występuje. Usługa była wykonana w ramach gwarancji.
                                O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                                KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                                O III czarna liftback - reaktywacja

                                Komentarz


                                • #66
                                  Mówisz o tej dolnej łapie skrzyni, widocznej od spodu?

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    U mnie identyczny problem. Gwarancji raczej już nie mam. Ktoś wie jaki to może być koszt?
                                    O3 Liftback 2014 Elegance. 2.0 TDI CR 150HP. Chip 181HP i 423 Nm.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez MajkKK Zobacz wpis
                                      U mnie identyczny problem. Gwarancji raczej już nie mam. Ktoś wie jaki to może być koszt?
                                      U mnie koszt to
                                      200 parę zł wymiana
                                      ASO pokryło 70% ceny części
                                      Ja zapłaciłem 120zł za części
                                      W sumie wyszło ok 320zł

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Panowie witam. Jestem posiadaczem octavi 3 z 2014 r, autko kupilem niedawno i wlasnie zaczalem slyszec te dzwieki dziwne skrecajac tylko w lewo, taki szum jakby cos obcieralo. Autko juz nie jest na gwarancji, pisalem do serwisow we Wroclawiu, Lubinie, Lesznie i Gorzowie i nikt nic nie wie o wadliwej tej poduszce. W Lubinie zawolali mi 335 zl za poduszke plus 280 zl wymiana.. pogielo ich nie? I niby w tym rabat 5%.. moze ktos pokazac jak to dokladnie wyglada ta poduszka? Moze na necie bym kupil duzo taniej

                                        Octavia 3 1.4 tsi

                                        Czy to o taka poduszke chodzi?

                                        Attention Required! | Cloudflare
                                        Ostatnio edytowany przez winek; 43658.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Jutro wymieniam właśnie tą poduszkę. Zobaczymy czy pomoże czy kilka stówek psu w #upe...

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Daj znac czy pomoglo ok? Bo tez chce jechac niedlugo. A poduszke kupiles sam czy serwis zamawial? Jezeli sam to pokaz jaka dokladnie

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Uuuuuuffffffffffffffffffffffffffff... Wreszcie cisza!!!

                                              Ja kupiłem poduszkę firmy SWAG, nr 30938524 ale firma chyba nie ma tu większego znaczenia. Po starej wcale nie było widać większego zużycia...

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Witam. lekko od świeże temat niedawno zakupiłem octavkę 3 1.6tdi i mam podobny objaw jak skręcam w lewo i teraz mam pytanie czy rzeczywiście wymiana poduszki daje efekt spokoju?

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez -Piotr- Zobacz wpis
                                                  W mojej O3 również słychać było "przydźwięk" podczas jazdy po łuku drogi -w lewo-, oraz przy szybkich manewrach kierownicą -w lewo- w trakcie jazdy na wprost. Temat w serwisach jest znany. Obecnie po wymianie poduszki skrzyni biegów problem już nie występuje. Usługa była wykonana w ramach gwarancji.
                                                  Widmo86 potwierdzam, u mnie to samo było.
                                                  Gwarancyjnie wymieniona poduszka skrzyni biegów i "szum" zniknął.
                                                  Pozdrawiam,


                                                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Witam,
                                                    u mnie problemem przy skręcie w lewo nie jest chrobotanie a coś jakby przerywane piszczenie, lekki świst, występuje jedynie przy włączonym nawiewie, uwidacznia się zwłaszcza na rondach. Na postoju nie słychać nic. Zwiększenie głośności owego świstu występuje przy zmianie siły nawiewu i co ciekawe powyżej 8 stopnia w skali głośności radia.
                                                    Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?
                                                    Chciałbym cokolwiek wiedzieć zanim udam się z tym do ASO.
                                                    Octavka ma 195kkm, 1.6 tdi, produkcja grudzień 2013

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X